Ēdināšanas plāns: no dzimšanas līdz 4. mēnesim

Krūts piens - tik ilgi, cik Jums un Jūsu bērnam patīk

** Pasaules veselības organizācija (PVO) bērnu iesaka barot ar krūti līdz 2 gadu vecumam vai, cik ilgi tas ir iespējams. Ja nebarojat bērnu ar krūti, iesakam Jums HiPP mākslīgo piena maisījumu atbilstoši vecumam vai hiopalerģisko piena maisījumu (HA) bērniem ar noslieci uz alerģiju.

Pirmajos dzīves mēnešos mātes piens ir vislabākais uzturs Jūsu mazulim.

Ja nebarojat mazuli ar krūti, tad labākā altrnatīva ir mākslīgais piena maisījums. Mākslīgie piena maisījumi tiek veidoti tā, lai tie pilnībā zīdaini nodrošinātu  ar tam nepieciešamajām uzturvielām normālai zīdaiņa attīstībai, tāpēc pirmajos dzīves mēnešos  piena maisījumu var izmantot kā vienīgo pārtiku. Piena maisījumu, tāpat kā mātes pienu, pielāgo mazuļa vajadzībām; tas nozīmē, ka tik bieži un tik daudz, cik Jūsu mazulis grib dzert.

Ir divi piena maisījumi ar ko uzsākt barošanu – PRE vai nr. 1. Tie atšķiras ar to, ka PRE piena maisījums tāpat kā krūts piens satur ogļhidrātu – laktozi, bet nr. 1 piena maisījums var saturēt arī cieti, lai padarītu to krēmīgāku. 

Pirmajos dzīves mēnešos zīdaiņa izsalkumu un slāpes apmierina dzerot pienu. Papildus ūdens vai tējas nepieciešamība varētu būt tikai tad, ja Jūsu mazulis daudz svīst vai zaudējis daudz šķidruma (piemēram, caureja).

HiPP produktu grupas var atpazīt plauktos ar šādu krāsu kodēšanu: