Dr. Hans Millers: Bioloģiskās lauksaimniecības dibinātājs

Dr. Hans Millers dzimis 1891. gadā Bernes kantonā, kur audzis starp sešiem brāļiem un māsām Emmentaler saimniecībā. Līdz aptuveni 1930. gadam Millers strādājis par skolotāju. Pieredze ar lauksaimniekiem un ar to saistītajām sociālajām problēmām liek pievērsties politikai.

Politiskās karjeras laikā, tostarp 19 gadus Nacionālās padomes priekšsēdētāja amatā, Dr. Hans Millers nonāca pie secinājuma, ka galvenās problēmas zemniekiem nevar atrisināt politiskā līmenī – lauksaimnieki var palīdzēt paši sev. 

Viņa galvenais uzdevums, galvenokārt, mazajiem lauksaimniekiem nodrošināt to dzīvotspēju. Vienu no veidiem kā zemniekiem palīdzēt Dr. Hans Millers redzēja tradicionālajā saimniekošanā. Samazinot izmaksas, saglabāt dzīvu augsni bez pesticīdiem un ražot augstas kvalitātes produktus. 

Kopā ar savu sievu Dr. Mariju Milleri un ārstiem, bakteriologiem un augsnes zinātnieku Dr. Hanu Peteri Rušu izstrādāja bioloģiskās lauksaimniecības metodi.

Dr. Hans Millers praktiski pārbaudīja savas sievas zinātnes izgudrojumus un Ruša bakterioloģiskos pētījuma rezultātus.

Viņu inovatīvās metodes bija jauns pagrieziens bioloģiskajā lauksaimniecībā ne tikai Šveicē. Tāpat kā bioloģiski dinamiskā lauksaimniecība, ko izstrādāja Rūdolfs Šteiners Šveicē, arī bioloģiskās lauksaimniecības metode izplatījās citu valstu vidū.