Kā sagatavot ēdienu pudelītē

Pirmais piena maisījums nodrošina mazuļiem, kuri netiek vai tikai daļēji tiek baroti ar krūti, visas uzturvielas, kas viņiem nepieciešamas šajā nozīmīgajā attīstības posmā.

Mazuļa barošana no pudelītes dažreiz vai visu laiku nenozīmē, ka Jūs viņam vai viņai izrādāt mazāk mīlestības vai mazāku pieķeršanos. Gluži pretēji: turiet mazuli rokās tāpat, kā barojot bērnu ar krūti un pārliecinieties, ka ēšanas laikā uzturat acu kontaktu. Tādā veidā Jūsu mazulis būs ne tikai paēdis, bet arī apmierināts.  

Ēdiena sagatavošana

Gatavojot ēdienu pudelītē, vienmēr ievērojiet uz iepakojuma sniegtos norādījumus. Lai nodrošinātu Jūsu mazulim optimālu uzturvielu līdzsvaru un pārliecinātos, ka viņš vai viņa var viegli pārstrādāt ēdienu, ir svarīgi, lai Jūs ievērotu uz iepakojuma norādītos pulvera un ūdens mērus. Tā kā mazuļa imūnsistēma vēl nav pietiekami nobriedusi, vienmēr ievērojiet dažus pamata higiēnas noteikumus: sagatavojiet pudelīti uzreiz pirms ēšanas un nevis iepriekš. Jūsu rokām, kausiņam un visām pudelītes daļām jābūt tīrām un sausām. Vienmēr uzvāriet ūdeni, kas tiks lietots ēdiena sagatavošanai. 

Ne pārāk karsts, ne pārāk auksts

Barojot mazuli, piena maisījuma temperatūra nedrīkstēt pārsniegt 37°C (ķermeņa temperatūru). Lai pārbaudītu, vai temperatūra ir pareiza, uzpiliniet dažus pilienus plaukstas iekšpusē: šķidrumam jābūt siltam, nevis karstam. Daudzums, ko mazulis patērēs, būs atkarīgs no viņa vai viņas apetītes un dienas laika. Ļaujiet mazulim dzert tik ilgi, kamēr viņš ir paēdis. Izmetiet jebkurus pārpalikumus – piena maisījumu nevar lietot atkārtoti. 

Tīri knupīši, veselīgāki mazuļi

Visas pudelītes daļas un knupītis rūpīgi jānotīra pēc katras ēdienreizes. Gumijas knupīšus laiku pa laikam vajadzētu novārīt (tas nav nepieciešams silikona knupīšiem). Lai izmērītu pulvera daudzumu, vienmēr izmantojiet iepakojumā iekļauto kausiņu. To nav nepieciešams skalot vai sterilizēt. Pēc lietošanas vienkārši noslaukiet kausiņu ar tīru virtuves dvieli un glabājiet to tīrā un sausā vietā ārpus iepakojuma. 

Vai Jums ir papildu jautājumi?

Lūdzu, sazinieties ar mums:

Kontaktforma