7 fakti par veselīgu attīstību un stipriem kauliem maziem bērniem

Kad pienāk viņu 3. dzimšanas diena…

… Tavs bērns, visticamāk, būs divreiz lielāks nekā piedzimšanas brīdī, un viņa motorika un garīgās spējas būs attīstījušās tikpat satriecošā tempā.

"Stipriem kauliem - iegaumē!”

Dažas barības vielas ir īpaši būtiskas, lai nodrošinātu labāko bērna attīstību. Augošu bērnu un pusaudžu organismiem ir jāveido daudz kaulaudu, lai kauli būtu spēcīgi.

Regulāri ieguldījumi bērnībā Tavā "kaulu kontā”...

… atmaksāsies arī pieaugušā vecumā - varēsi no tā smelties visu atlikušo mūžu.

Kalcijs un D vitamīns…

… ir īpaši būtisks stipru kaulu attīstībai. Kalcijs ir nepieciešama stipru kaulu augšanas sastāvdaļa. D vitamīns ir būtisks kaulu un zobu normālai attīstībai un imūnsistēmas stiprināšanai.

“… septiņreiz vairāk vitamīna D!”

Mazuļiem ir ļoti svarīgi uzņemt pietiekami daudz kalcija un D vitamīna, un vidējais nepieciešamais daudzums ir ievērojami lielāks nekā pieaugušajiem: bērniem nepieciešams 7 reizes vairāk D vitamīna un 3 reizes vairāk kalcija!

“Lai stiprs un liels izaugtu Tu,…”

Kad Tavs bērns iepazīst apkārtējo pasauli un nonāk saskarē ar apkārtni, bērna imūnsistēmai ir viņš jāaizsargā. Bērna imūnsistēma nav pilnībā attīstījusies līdz pat trešajam dzīves gadam.

“… - iegaumē! - …”

Bērna vecumam atbilstošai diētai papildus D vitamīnam būtu jāsatur A un C vitamīns, kas arī palīdz stiprināt imūnsistēmu.