Kas būtu jāņem vērā atslaucot pienu?

Arī mazuļa pirmajās dzīves nedēļās bieži rodas situācija, kad Jums ir nepieciešams aiziet iepirkties, pie ārsta, ciemos vai darītu citas vajadzīgas lietas kā dēļ Jums nepieciešams iziet no mājas ilgāku laika sprīdi.

Apsveriet domu vai nevarat savu mazuli paņemt sev līdzi, kaut vai ar aukli. Vietu, kur pabarot mazuli var atrast gandrīz vienmēr. Ja mazuli paņemt sev līdz nav iespējams, jūs varat iepriekš atslaukt pienu. Tad tētis vai aukle var pabarot mazuli no pudelītes, kamēr Jūs esat prom.

Ar atslaukto pienu ir jārīkojas uzmanīgi. Par to konsultējieties ar savu pediatru vai ģimenes ārstu.

Pienu drīkst atslaukt piemērotā, tīrā pudelē (stikla vai plastmasas). Uzglabāt +4°C līdz +6°C (pārbaudīt temperatūru ar termometru kontroli), ne ilgāk par 2 dienām. Atslaukto pienu nedrīkst glabāt ledusskapja durvīs, bet gan ledusskapja aizmugurē, jo tur ir zemāka temperatūra.

Svarīgi:

Visi priekšmeti, ka nonāk saskarē ar mātes pienu ir rūpīgi jāiztīra! Pudele un knupītis jāiztīra ar birstīti, siltu ūdeni un trauku mazgājamo līdzekli un pēc tam jāvāra 3 minūtes vai jāmazgā trauku mašīnā 65°C.Ja vēlaties pienu saglabāt ilgāt varat to sasaldēt vismaz -20°C saldētavā. Vislabāk pienu atkausēt ledusskapī 24 stundu laikā vai arī aukstā vai siltā (ne vairāk 37°C) krāna ūdenī. Trauka vāks nedrīst būt slapjš. Mikroviļņu krāsns nav piemērota atkausēšanai.

Pirms piena lietošanas vajadzētu pudelīti saskalot (apļvieda kustībām, bet ne kratīt), lai piena tauki nebūtu nogulsnējušies.