Dažādi zīšanas no krūts tipi

Vai atpazīstat savā mazulī kādu no šeit aprakstītajām personībām pēc zīšanas no krūts tipa?

Ļoti izsalkušais kāpuriņš

Pat pirms to vēl pamanīsiet krūtsgals jau būs pazudis izsalkušajā mutītē un tiks entuziastiski zīsts. Mazuļi, kuri atbilst šim tipam, zina, ko viņi grib – viņi enerģiski pielāgojas, kāri dzer un atlaiž krūti tikai tad, kad ir pilnībā paēduši. Viņus ir viegli zīdīt jebkurā laikā un vietā un ir pavisam droši, ka pateicoties savai lieliskajai apetītei viņi uzņems pietiekami daudz piena. Ja Jūsu mazulis ir viens no šiem, pārliecinieties, ka pielieciet viņu krūtij uzmanīgi un tiklīdz kā viņam vai viņai pamanāt pirmās izsalkuma pazīmes. Jo vairāk mazulis būs izsalcis, jo spēcīgāk viņš zīdīs un tas palielinās sāpīguma risku, ja jūsu krūtsgals nebūs pareizajā pozīcijā attiecībā pret viņa vai viņas smaganām.

Lokanais tārpiņš

Tiklīdz kā viņi ieraudzījuši krūti, šos mazos nemiera gariņus pārņem aizrautība un, vicinot rociņas un kājeles, viņi kāri ķeras pie zīšanas gan no kreisās, gan labās krūts. Kas to lai zina - varbūt vienā pusē ir garšīgāk nekā otrā? Šim mazulim zīšana no krūts tiešām sagādā prieku! Tomēr pārliecinieties, lai Jūsu mazuļa zīšanas enerģiskums viņam neradītu grūtības. Izmēģiniet un pabarojiet mazuli uzreiz, tiklīdz kā viņš vai viņa pamostas vai pat vēl guļ, jo tādējādi varēsiet vismaz nedaudz mazināt viņa vai viņas lielo entuziasmu. Pateicoties savai aizrautībai, šiem mazuļiem ir tendence norīt daudz gaisa zīšanas laikā, tāpēc pēc barošanas pareizi sagaidiet atraudziņu, lai izvairītos no vēdersāpēm.

Gurmāns

Tādu delikatesi kā mammas piens vienkārši nevar norīt steigā – tas jābauda un jānovērtē nesteidzoties. Tas ir moto mazuļiem - gurmāniem, kuru pabarošana bieži vien aizņem pat divreiz ilgāku laiku nekā pārējiem mazuļiem. Mazuļi - gurmāni dzer lēni, regulāri un nesteidzoties – viņi pārliecinās, ka dabū no krūts visu, kas viņiem nepieciešams. Nemēģiniet steidzināt savu mazo gurmānu! Jūsu mazulim nepieciešams laiks, lai paspēlētos ar krūtsgalu un nedaudz pagaršotu pirmos pilienus pirms kārtīgi ķerties klāt zīšanas procesam, izrādot savu novērtējumu ar kārtīgu lūpu šmakšķināšanu un zīšanas skaņām. paturiet prātā, ka mazuļiem - gurmāniem ir viegli novērst uzmanību. Vieta, kas pilna ar daudz ziņkārīgiem cilvēkiem, nebūs labākā izvēle gurmāna barošanai ar krūti – viens ieinteresētas skatiens būs pilnīgi pietiekami, lai viņi zaudētu interesi par procesu. Ja barojat mazuli - gurmānu ar krūti publiskā vietā, centieties aizsegt viņa vai viņas galvu ar muslīna audumu. Perfekts scenārijs mazo gurmānu barošanai būs ilga, relaksēta barošana ar krūti mājas klusumā, kur viņš vai viņa ir viens kopā ar savu mammu.

Sapņotājs

Krūts barošana mazuļus padara miegainus un tas jo īpaši attiecas uz mazajiem sapņotājiem. Viņiem patīk nedaudz pazīst, nedaudz atpūsties, atkal pazīst, atkal mazliet atpūsties … un bieži vien, lai viņi paēstu ir nepieciešams diezgan pailgs laiks! Sapņotāji ēšanas laikā patiešām relaksējas. Viņiem nav nepieciešams gulētiešanas rituāls, bet viņi vienkārši iesnaužas, esot pie krūts. Esiet pacietīga un nemēģiniet pārtraukt Jūsu mazuļa ēdienreizi – tikai tas, ka viņam vai viņai nepieciešams starplaikos nedaudz atpūsties, nenozīmē, ka ir paēsts pietiekami. Mēģiniet viņu barot vertikālā stāvokli, jo tas apgrūtinās aizmigšanu. Kad Jūsu mazulis būs pabeidzis ēšanu no vienas krūts, nomainiet autiņbiksītes un piedāvājiet otru krūti. Pamēģiniet nedaudz pakutināt mazuļa kakla aizmuguri vai pēdiņas, jo tas palīdzēs palikt nomodā ēšanas laikā un nodrošinās, ka viņš vai viņa saņems pietiekami daudz piena.

Novilcinātājs

Dažu pirmo dienu laikā šie mazuļi bieži vien zīž no krūts visai negribīgi, un var nākties diezgan nopūlēties, lai viņus pareizi pieliktu pie krūts. Lai arī cik labi piens garšotu, tikšana pie tā ir grūts darbs, un šie mazuļi viegli zaudē uzmanību! Tas rada satraukumu daudzām jaunajām māmiņām, bet faktiski novilcinātājiem vienkārši nepieciešams nedaudz vairāk laika un barošanas laikā viņus nedrīkst steidzināt. Tiklīdz kā viņi atklās paši savu ēšanas modeli, šie mazuļi ēdīs, augs un pilnveidosies tieši tāpat kā pārējie mazuļi. Viņiem vienkārši ir nepieciešams mazliet vairāk atbalsta, lai viņi varētu atklāt to, kas darbojas tieši viņiem. 

Vai atpazināt savā mazulī kādu no šīs zīšanas no krūts personībām? Vai arī Jūsu mazulis apvieno vairākus no šeit aprakstītajiem uzvedības modeļiem?

Tas ir pilnīgi normāli – galu galā, Jūsu mazulim ir unikāla, atšķirīga personība. Attiecībā uz zīšanu no krūts, nav “pareizais” vai “nepareizais” veids. Pareizi ir viss, kas strādā Jums un Jūsu mazulim! Atcerieties, ka vissvarīgākais saistībā ar krūts barošanu ir tas, lai gan Jūs, gan Jūsu mazulis justos relaksēti un gūtu prieku no šī procesa.

Jums var palīdzēt sekojošie padomi:

  • Pieskarieties, uzgaidiet un pievelciet tuvāk.
  • Barojot mazuli ar krūti, turiet viņu tuvu Jūsu ķermenim un pārliecinieties, ka viņš ir atbilstoši piekļāvies. 
  • Vienmēr mainiet puses krūts barošanas laikā, bet tikai tad, kad mazulis ir atrāvies no krūtsgala, pēc vismaz 15 līdz 20 minūšu zīšanas. 
  • Uzziniet par dažādām krūts barošanas pozām un nedaudz “papraktizējiet” tās ar Jūsu mazuli. 
  • Sākotnēji barojiet mazuli tikai ar krūti un izvairieties no mānekļiem, krūšu uzgaļiem un piena maisījumiem. Tas palīdzēs Jūsu mazulim izveidot tieši viņam atbilstošo krūts zīšanas modeli. Pēc barošanas noteikti ļaujiet Jūsu krūtsgaliem nožūt.