Pietiekami daudz dzert

Organismam nepieciešams daudz šķidruma

Uzņemiet pietiekošā daudzumā šķidrumu! Grūtniecības laikā tas ir nepieciešams lielākā daudzumā, jo ūdens veic ne tikai transportfunkcijas, bet arī ir papildus nepieciešams Jūsu mazuļa asinsritei un augļūdeņiem. Labākie dzērieni ir minerālūdens, atšķaidītas augļu sulas, dārzeņu sulas, augļu un zāļu tējas.

Izmēģiniet augļu sulas, kuras variet sajaukt ar minerālūdeni proporcijā 2:1, iegūstot vieglu dzērienu.

No kā Jums vajadzētu atteikties?

Grūtniecēm vajadzētu ierobežot tīra augļu nektāra, augļu sulu koncentrāta un limonādes patēriņu, jo tajās slēpjas daudz cukura un tādējādi nevajadzīgas kalorijas. Turklāt Jūsu mazuļa veselības labad Jums nevajadzētu lietot alkoholiskos dzērienus.

Kafijas un tējas patēriņš jāsamazina līdz 2-3 tasītēm dienā, jo pārāk liels kofeīna daudzums var nelabvēlīgi ietekmēt Jūsu un Jūsu mazuļa veselību. Labāk dzert bezkofeīna kafiju vai vieglas zāļu tējas.

Pat tad, kad neesi izslāpusi ir nepieciešams padzerties

Ja neesi liela ūdens patērētāja vari dzert dzērienu, kas Tev garšo. Lieto to vienā un tajā pašā laikā, piemēram, no rīta, pusdienu pārtraukumā un darba dienas beigās. Iemācīties dzert var, vienkārši mēs bieži par to piemirstam.

Pat tad, kad neesi izslāpusi ir nepieciešams padzerties. Tāpēc vienmēr turi pa rokai minerālūdens pudeli vai tasi tējas. Atcerieties: barošanas laikā vajadzība pēc ūdens palielinās.

Prasības pēc šķidruma

Sieviete, kas nav stāvoklīGrūtniece Māte, kas baro ar krūti
Dzērieni1410 ml1470 ml 1710 ml
Cietā pārtika860 ml890 ml 1000 ml
Kopējais daudzums2270 ml 2360 ml2710 ml
Vajadzības pieaugums +90 ml +440 ml