Uzņem D vitamīnu 7 dienas nedēļā

Bērni nesaņem pietiekoši daudz D vitamīna vismaz 7 mēnešus gadā

Tavs bērns iepazīst apkārtējo pasauli un kļūst arvien aktīvāks. D vitamīns ir īpaši svarīgs augoša bērna veselīgai attīstībai, jo tam ir galvenā loma viņu kaulu vielmaiņā un tas veicina veselīgu kaulu veidošanos.

Tomēr jaunākie pētījumi liecina, ka bērni un pusaudži no mūsu reģiona nesaņem pietiekami daudz D vitamīna.*

Ja pietiktu tikai ar 7 saules stariem gadā…

D vitamīns ir vienīgais vitamīns, ko mūsu ķermenis var saražot ādā. Lai ražotu D vitamīnu, mūsu ādai nepieciešama pietiekama saules staru iedarbība, kas ne vienmēr ir iespējama, it īpaši ziemas mēnešos. Tāpēc zīdaiņi, kas baroti ar krūti un/vai pudelēm, saņem profilaktiskus D vitamīna papildinājumus tablešu veidā. D vitamīna līmenis ir svarīgs veselīgas attīstības faktors visos bērna augšanas posmos.

Nepietiek pat ar 7 olām dienā…

Diemžēl ir tikai daži pārtikas produkti, kas satur ievērojamu daudzumu D vitamīna, tāpēc ir grūti pārliecināties, vai mazuļi saņem pietiekami daudz vitamīna ikdienas vajadzību apmierināšanai tikai ar uzturu. Tāpēc HiPP JUNIOR COMBIOTIC® ir īpaši spēcināts, lai būtu pēc iespējas labāks D vitamīna avots.

Teorētiski nepieciešamā ēdiena uzņemšana:

(bez saules gaismas iedarbības)

Kas palīdz attīstīt stiprus kaulus?

Ēdieni un dzērieni, kas satur D vitamīnu un kalciju: piemēram, spināti vai brokoļi kalcijam un treknas zivis D vitamīnam.

Vingrošana un muskuļu stiprināšana: piemēram, bērnu vingrošana. Papildus pareizam uzturam vingrinājumi un muskuļu spēks arī ir svarīgi, veselus kaulus veidojoši elementi.

Rotaļas svaigā gaisā: spēles brīvā dabā, piemēram, ķerenes, klasītes vai bumbu spēles. Spēlēties ārā, saulē un svaigā gaisā, mazajiem būs ne tikai jautri; tas veicina arī veselīgu kaulu attīstību. Ikreiz, kad bērns spēlējas ārpus telpām, pārliecinieties, ka viņa ādu ir aizsargāt no saules staru kaitīgās ietekmes.

*Avots: VELS pētījums, KiGGS pētījums, GRETA pētījums