Mākslīgie piena maisījumi

Kad man mainīt piena maisījumu no pirmā līmeņa uz nākošo? No kāda vecuma mans mazulis var sākt lietot govs pienu?

Pāreja no viena līmeņa uz nākošo ir viegla. Galvenais nosacījums, lai Jūsu bērns atbilstu tam vecumam, kas norādīts uz iepakojuma, taču vai tas ir nepieciešams, varat konsultēties ar savu pediatu vai ģimenes ārstu.

Pārejai no pirmā līmeņa uz nākošo ir jābūt pakāpeniskai aizstājot vienu pudelīti katru dienu ar jauno piena maisījumu. Tas ļauj Jūsu mazuļa grmošanas sistēmai pakāpeniski pierast pie jaunās pārtikas un Jūs labāk varēsiet novērot mazuli, kā viņš panes jauno pārtiku. Jaukšanu kopā vienu maisījumu ar citu nevajadzētu praktizēt.

Govs pienu pirmajā gadā būtu jādod nelielos daudzumos kā ēdiena sastāvdaļu nevis kā dzērienu tā tradicionālajā veidā no pudelītes.

Kad Jūsu bērns ir vecāks, speciālisti iesaka dot speciālo bērnu pienu brokastīs, ar Musli vai starp ēdienreizēm. Tas apgādās Jūsu bērnu ar tam nepieciešamajām minerālvielām un svarīgākajiem vitamīniem, kas nepieciešami bērna veselīgai augšanai un atbilstoši bērna organismam satur mazāk olbaltumvielas.

Cik ilgi var dot piena maisījumus?

Mākslīgo piena maisījumu HiPP 1Combiotic® vai HiPP PRE Organic® ir optimāli pielāgots zīdaiņiem no 0-6 mēnešu vecumam, bet mākslīgais papildu ēdināšanas piena maisījums HiPP 2 Combiotic® no 6-12 mēnešu vecumam.

Mākslīgie papildu ēdināšanas piena maisījumi no 6. mēnešu vecuma ir vairāk bagātināti ar dzelzi kā pirmie piena maisījumi. Noteikta vecuma, kad bērnam vajadzētu pārtraukt piena maisījumu lietošanu nav. Bērns tos var lietot tik ilgi, cik pats vēlas.

Mākslīgie piena maisījumi zīdaiņiem ir pilnvērtīga pārtika, kas pēc 4. mēnešu vecuma tiks pakāpeniski aizstāta ar piebarojumu.

Kad Jūsu bērns ir vecāks par 1 gadu, dodiet viņam pienu pirms kādas no ēdienreizēm. Šim mērķim labi ir piemērots speciālais piena dzēriens HiPP 3 Junior Combiotic® vai HiPP 3 Junior Organic® mazuļiem no 1 gada vecuma. Tas ir īpaši pielāgots maza bērna vajadzībām un govs piena vietā lieliski der arī kā daļa no maltītes, piemēram, ar maizi vai Musli, vai vienkārši starp ēdienrezēm no krūzītes. Lūdzu, ņemiet vērā, ka otrajā dzīves gadā pienu vai kādu citu dzērienu ir jāsāk mācīt dzert no krūzītes. Tādā veidā Jūs palīdzēsiet bērnam apgūt jaunas iemaņas un izvairīsieties no pudeles nepārtrauktas zīšanas, kas bojā zobus.