Vai mazulim tiešām jau ir nepieciešama gaļa?

No vienas puses: gaļa ir dzīvības spēks Jūsu mazulim, to ir grūti aizstāt.

No otras puses: daži vecāki apšauba gaļas kvalitāti, kas izskaidrojama ar vairākiem skandāliem. Tomēr no šīs dilemmas ir izeja.

Uztura speciālisti vienbalsīgi iesaka: no aptuveni 6 mēnešu vecuma mazuļiem nepieciešama gaļa, jo šajā vecumā dzelzs depo tiek izsmelts un to ir jāpapildina ar ēdienu.

Bet kāpēc tieši gaļā esošo dzelzi?

Jā, dzelzs ir arī uzņemams ar dārzeņiem un graudaugiem. Taču uztura speciālisti vienbalsīgi iesaka dzelzi no gaļas, jo to bērnu organismam ir vieglāk izmantot.

Iespējams Jums rodas vēl kāds jautājums. Kāpēc dzelzs ir tik svarīgs vesela bērna attīstībai? Varbūt mēs varam iztikt bez tā? Ja bērnam trūkst dzelzs, tiek ietekmēta bērna veselība. Dzelzs ir sarkano asinsķermenīšu sastāvdaļa, kas atbild par skābekļa transportu organismā.

Svarīgi: Kad organisms aug, katrai šūnai ir vajadzīgs skābeklis. Dzelzs deficīts izraisa bālumu un nogurumu, organismam nav spēka veselīgai attīstībai. Visvairāk dzelzs ir nepieciešams smadzeņu šūnām.  Ja smadzeņu šūnām nav pietiekami daudz dzelzs, tiek traucēta to attīstība.