Samīļošanas laiks ar mazuli

Mazuļiem ļoti svarīgs ir fizisks kontakts. Jūsu mazulim pavisam burtiskā nozīmē nekad nepietiks samīļošanās laika ar Jums. Bet kādēļ fiziskā pieķeršanās ir tik ļoti svarīga?

Glāsti palīdz mazulim justies drošībā

Tas jo īpaši tā ir dzīves sākumā, kad mazuļi vēl ir pārāk mazi, lai saprastu valodu un fiziskā pieķeršanās ir lielisks veids, kā viņiem sniegt mīlestības, drošības un siltuma sajūtu. Tādā veidā mazuļi jūtas aprūpēti un iemācās, ka vecāki šeit ir priekš viņiem un parūpēsies par viņu vajadzībām.

Samīļošanai ir nomierinoša ietekme uz mazuli

Ķermeņa kontakts var paveikt brīnumus. Īpaši kaila āda nomierinoši ietekmē Jūsu bērnu. Pat neliels pieskāriens, piem., rokas uzlikšana uz kaila mazuļa vēderiņa autiņbiksīšu mainīšanas laikā var paust drošības sajūtu. Īpaši nomierinoši mazulim ir, ja viņu uzliekat uz kailām krūtīm, jo viņš atceras mammas sirdspukstus no laika, kad vēl bija mammas vēderā.

Samīļošana stiprina vecāku-bērns saikni

Fiziska pieķeršanās pozitīvi ietekmē vecāku-bērna saišu veidošanos jau no paša sākuma. Glāsti ģimenē veicina kopības sajūtu un palīdz Jūsu mazulim saprast, ka mazulis, mamma un tētis ir viens vesels.