Mūsu padomi

Aptuveni četrus tūkstošus autiņbiksīšu Jums būs jānomaina mazulim, pirms viņš iemācīsies iet uz podiņa.  Jaundzimušie slapina autoņos aptuveni 20 reizes dienā.

Lai Jūs viegli tiktu galā ar šo ikdienas uzdevumu, mēs Jums sniegsim dažus noderīgus padomus.

Kam jābūt «pa rokai», mainot autiņbiksītes:

  • maigs frote cimdiņš, silts ūdens, papīra dvielis, bērnu masāžas eļļa vai mitrās salvetes
  • pēc vajadzības – bērnu krēms iekaisušai ādā
  • tīras autiņbiksītes
  • vecākiem mazuļiem mantiņa, lai novērtu viņu uzmanību

Tātad:

Ieslēdziet sildošu lampu virs bērnu pārtinamā galdiņa, kur tiks mainītas autiņbiksītes. Sagatavojiet mantiņas atkarībā no Jūsu bērna vecuma, lai novērstu viņa uzmanību.

Novelciet un izmetiet izmanototās autiņbiksītes. Pirms jaunu autiņbiksīšu uzvilkšanas maigi notīriet mazuļa intīmo zonu ar maigu frotē cimdu, papīra dvieli, tad ieziediet ar bērnu masāžas eļļu vai mitru salveti. Pēc tam rūpīgi nosusiniet mazuļa ādu (ļaujiet tai nožūt vai noslaukiet to). Ādas attīrīšana ir īpaši svarīga, ja ir izkārnījumi. Ja nepieciešams, uzziediet nedaudz bērnu krēmu iekaisušai ādā. Pēc tam uzvelciet mazulim jaunas autiņbiksītes. 

 

Nekad neatstājiet bērnu vienu, bez pieskatīšanas uz bērnu pārtinamā galda!

Autiņbiksīšu nomaiņas īpatnības meitenītēm:

Vienmēr attīriet intīmo zonu no priekšas uz aizmuguri, lai zarnu baktērijas neiekļūst makstī.

Autiņbiksīšu nomaiņas īpatnības puisīšiem:

Iekaisums un izsitumi: kā no tiem izvairīties?

Ja Jūsu mazuļa ādai ir tendence iekaist, tas var būt saistīts ar autiņbiksītēm, kurās uzkrājas pārāk daudz mitruma vai kuras nav pietiekami gaisu caurlaidīgas. Neelastīgas autiņbiksītes var izraisīt iekaisumu zonās ap kajām vai vēderu. Mitrums no urīna vai izkārnījumiem, ko nespēj uzsūkt autiņbiksītes kairina mazuļa ādu. Vēl vairāk, izkārnījumu baktērijas un urīna komponenti arī var izraisīt mazuļa ādas kairinājumus.

Kas palīdz aizsargāt mazuļa ādu?

  • Regulāri un bieži mainiet autiņus – sausas autiņbiksītes samazina ādas iekaisuma un izsutumu risku.
  • Autiņbiksītes nedrīkst ierobežot mazuļa kustības. Starp autiņbiksīšu malām un mazuļa ķermeni ir jāpaliek atstarpei pirksta lielumā – tā autiņbiksītes pieguļ ideāli.
  • Pēc mazuļa intīmās zonas attīrīšanas rūpīgi jānosusina āda vai jāļauj tai nožūt, īpaši krokās, lai nepieļautu kairinājumu vai iekaisumu. Centieties uzmanīgi nosusināt ādu, neberzējot to, vai izmantojiet fēnu.
  • Centieties pēc iespējas biežāk nevilkt mazulim autiņbiksītes, tādējādi ļaujot ādai elpot. Jūsu mazulis par to būs sajūsmā!
  • Ādu autiņbiksīšu zonās profilakses nolūkos variet iesmērēt ar krēmu, lai urīns un izkārnījumi neradītu ādas iekaisumu vai izsitumus. Par ideāliem tiek uzskatīti krēmi, kuru sastāvā ir cinks, kas papildus aizsargā ādu no izžūšanas.

Ņemot vērā, ka profilakse ir labāka un vieglāka kā iekaisušas ādas ārstēšana, vecākiem vajadzētu zināt «ABCDE» noteikumus:

Air (gaiss): mazuļi, kas nevalkā autiņbiksītes neslimo ar dermatītu, tāpēc pēc iespējas biežāk nevelciet mazulim autiņbiksītes, lai ādai piekļūtu gaiss.

Barriers (barjeras): ādas aizsargbarjeras reģenerācija, cinka saturošs krēms var kalpot kā urīna un izkārnījumu barjera.

Cleansing (attīrīšana): bieža autiņbiksīšu maiņa, intīmās zonas attīrīšana un rūpīga susināšana.

Diapers (autiņbiksītes): priekšroku dodiet autiņbiksītēm ar augstu uzsūktspēju.

Education (apmācība): vecāku apmācība, jo tieši no vecākiem ir atkarīgs vai būs nepieciešams novērst mazuļa ādas iekaisumu vai nē.

Mitrinošās salvetes ir ļoti populāras un ērtas, īpaši, ja atrodaties ceļā. Turklāt tās ir piemērotas maigai sejas ādas un roku tīrīšanai. Mēs iesakām izmantot mitrinošās salvetes, kuru sastāvā na Bērnu krēmi iekaisušai ādai un bērnu mitrinošās salvetes.

Mitrinošās salvetes ir ļoti populāras un ērtas, īpaši, ja atrodaties ceļā. Turklāt tās ir piemērotas maigai sejas ādas un roku tīrīšanai. Mēs iesakām izmantot mitrinošās salvetes, kuru sastāvā nav konservanti vai aromatizētāji. Visām šīm prasībām atbilst mūsu HiPP Babysanft Ultra Sensative mitrinošās salvetes.

 

Lai ādu aizsargātu no agresīviem organismiem autiņbiksīšu nomaiņas laikā, iesakām Jums izmantot bērnu krēmu iekaisušai ādai. Cinks ir viens no piemērotākajiem un labākajiem ingridientiem bērnu krēmam – tas aizsargā ādu no iekaisuma un izsitumiem, kā arī veicina sadzīšanas procesus. Mēs rekomendējam krēmus uz lipofīla bāzes, jo tiem piemīt ūdeni atgrūdošs efekts. Visām šīm prasībām atbilst mūs bērnu krēmi iekaisušai ādai.