Kad un kā bērnu atradināt no krūts?

Laiku, kad bērnu atradināt no krūts ir jāizlemj Jums pašai. Noteikts laiks, kad to izdarīt nav. Daži bērni grib ēst ilgāk krūti, nekā to vēlas mamma. Izšķiroši šajā gadījumā ir personiskās vajadzības.

Tā sauktais „piebarojums” bērnam pie piena ir nepieciešams ne agrāk kā no 4 mēnešu vecuma, bet ne vēlāk kā no 7 mēnešu vecuma. Pakāpeniski vienu piena ēdienreizi aizstāj augļu biezenis vai putra. Tas ir pats dabiskākais veids atradināšanai no krūts.

Turklāt Jūs varat turpināt zīdīt savu mazuli, ja Jūs un Jūsu bērns to vēlas. Ja esat spiesta pārtraukt zīdīšanu vai vēlaties to pārtraukt pakāpeniski (nedēļas) aizstājiet krūts barōšanu ar mākslīgā piena maisījumu.

Ja Jūsu bērns atsakās no „svešā” piena vai pudelītes, sākotnēji mēģiniet barot no pudelītes, kurā ir jūsu piens vai iemērciet knupīti savā pienā.

Kad mazulis ir pieradis pie pudelītes dodiet viņam mākslīgo piena maisījumu. Jūsu piena daudzums samazināsies, ja mazais sāks mazāk ēst no krūts un Jūs samazināsiet šķidruma uzņemšanu.

Svarīga piezīme:

Zīdīšana mazulim ir labākais un lētākais uztura saņemšanas veids, kas nodrošina labu aizsardzību pret slimībām. Bieža likšana pie krūts ir labākais veids, kā stimulēt piena plūsmu. Laikā, kad barojat bērnu ar krūti Jūsu uzturam ir jābūt pilnvērtīgam un sabalansētam. Ja esat izlēmusi bērnu nebatot  ar krūti, lēmumu to atsāk darīt būs grūti. Ja Jūs zīdaini piebarojat ar mākslīgo piena maisījumu, tas var ietekmēt krūts barošanu. Pasaules veselības organizācija iesaka mazuli barot  ar krūti līdz 6. mēnešu vecumam. Par to konsultējieties ar savu pediatru vai ģimenes ārstu.