Kas būtu jāņem vērā barojot ar krūti?

Krūts barošana ir visdabīgākais uzturs Jūsu bērnam. Tāpat kā pareiza elpošana dzemdību laikā, pareiza mazuļa likšana pie krūts ir jāiemācās. Ja neesat pārliecināts, par zīdīšanas jautājumiem, izmantojiet vecmātes, patronāžas māsas vai ārsta pakalpojumus mājās.

 

Vecmāte, patronāžas māsa vai ārsts ir speciāli apmācīti, lai palīdzētu Jums ar zīdīšanas problēmām. Pirmajās desmit dienās pēc mazuļa dzimšanas, Jums ir tiesības prasīt palīdzību mājās.

Svarīgi: 

  • Vienmēr pieliekat bērnu pie krūts, kad viņš ir izsalcis. Tas būs signāls Jūsu piena dziedzeriem ražot vairāk piena. Tā piena daudzums atbildīs Jūsu bērna vajadzībām.
  • Sākumā dodiet Jūsu mazulim vienu krūti iztukšot, jo pēdējais piens ir ļoti vērtīgs - tas satur daudz tauku. Šis  augstās kaloritātes piens ir svarīgs, lai Jūsu bērns pieņemtos svarā. Pēc tam vienmēr pieliec mazuli pie otras krūts.
  • Pārliecinieties, ka mazulis nav satvēris tikai krūts galu- tā to ir viegli ievainot- tas ir domāts tikai barošanai. Mazuļa mutītei ir jāsatver krūts gals kopā ar areolu.
  • Neatraujiet bērnu no krūts – sāpīgi būs tieši Jums.  Ielieciet pirkstu starp bērna muti un krūts galu, tā samazināsiet sūkšanas spiedienu un bērnu būs viegli noņemt no krūts.