Kāda ir mūsu organisko mandeļu izcelsme? Kur un kā tiek audzētas mūsu bioloģiskās mandeles?

Mandeļu koks ir sens savvaļas kultūraugs, kura dzimtene ir Vidusjūras reģionā. Mandeles, kuras  HiPP izmanto savas eļļas izgatavošanai nāk no Spānijas. Mūsu mandeļu koki aug Spānijā, Vidusjūras piekrastē "Costa Blanca", Alikantes reģionā, kur tām ir optimāls klimats. Mandeļu koki tiek audzēti stingri pēc bioloģiskās lauksaimniecības principiem (pēc ES bioloģiskās lauksaimniecības regulas 834/2007 / ES).

Kā mēs iegūstam BIO mandeļu eļļu?

Mūsu BIO mandeļu eļļa tiek iegūta no gatavām, saldajām mandelēm - tā sauktajām "Pinchados". Mandeļu raža tiek novākta augustā un pēc ražas novākšanas mandeles tiek pārvestas uz Vāciju. Tiek izvēlēti augstākās kvalitātes mandeļu kodoli, kas ar augstspiedienu tiek spiesti un tad filtrēti. Mandeļu eļļa tiek atdalīta mehāniski. Filtrēšanas procesā no eļļas tiek atdalītas nevēlamās olbaltumvielu sastāvdaļas. Tikai šīs filtrēšanas process ir garants pastāvīgai produkta kvalitātei un drošībai.

Kāpēc BIO mandeļu eļļa ir tik augstvērtīga?

Mandeļu eļļa tiek uzskatīta par vienu no vērtīgākajām un dārgākajām ādas kopšanas eļļām. Eļļas saturs mandelēs ir starp 50 un 55%. Mandeļu eļļa ir viegli spilgti dzeltena, ļoti šķidra, ar raksturīgu maigu aromātu un garšu. Pēc sava sastāva mandeļu eļļa ir visvērtīgākā eļļa ādas kopšanai, kurai ir ļoti labas kopjošas īpašības: mandeļu eļļa ir bagāta ar ādai draudzīgajām mono- un polinepiesātinātajām taukskābēm (> 90%), kas baro ādu un aizsargā to. Oleīnskābes (~ 70%) īpatsvars mandeļu eļļā ir samērā augsts, kam seko linolskābe (> 20%). Uzskata, ka linolēnskābe ļoti pozitīvi ietekmē sausu ādu. Turklāt, mandeļu eļļa satur dabisko E vitamīnu (tokoferolu), kam ir antioksidatīva iedarbība (neitralizē brīvos radikāļus), tādejādi aizsargājot ādu no ārējās ietekmes.

Kāpēc BIO mandeļu eļļa ir piemērota mazu bērnu ādas kopšanai?

Mandeļu eļļa kosmētikā tiek izmantota jau gadsimtiem ilgi un kopš seniem laikiem ir pazīstama ar savām labajām ādas kopšanas īpašībām. Īpaši veiksmīga tās izmantošana bijusi tieši zīdaiņu un bērnu ādas kopšanā, jo piemērota tieši jutīgas un sausas ādas kopšanai un tiek rekomendēta kā ādas tauku rezervju regulators. Mandeļu eļļai nav līdzvērtīgas eļļas maiguma ziņā un tā neizsauc ādas kairināšanu. Pateicoties tās kopjošai iedarbībai, to izvēlas vecmātes zīdaiņu ādas kopšanai, turklāt tā piemērota kā masāžas eļļa, jo rada lieliskas, maigas ādas sajūtu.