Kad mans mazulis izgulēs visu nakti bez pamošanās?

To, kad mazulis izgulēs visu nakti bez pamošanās ir ļoti atšķirīgi un individuāli. Vecāki var veicināt veselīga miega modeļa attīstību, nodrošinot visas bērna vajadzības.

Bērniem pēc 6 mēnešu vecuma vajadzētu izgulēt visu nakti bez pamošanās naktī, jo šajā vecumā bada un sāta sajūta veselam bērnam būs dienas laikā. Īsa pamošanās naktī ir normāla – mazulim pašam vajadzētu atkal ātri un patstāvīgi iemigt.

Pamošanās iemesli var būt dažādi

Lūdzu, atcerieties, pamošanās vai raudāšana naktīs var būt daudz cēloņu. Bez tā, ka mazuli moka bads, slāpes vai pilni autiņi vienmēr var būt arī cits iemesls – zoba augšana, vēdergraizes, slimība vai pārāk notikumiem bagāta diena, kad mazajam sajūk dienas ritms. Daži bērni raud, kad tiem ir nepieciešama uzmanība, aprūpe vai nepieciešams noņemt spriedzi. Diemžēl garantija, ka mazulis izgulēs visu nakti nav nekāda. Gadās arī tā, ka bērns, kas līdz šim ir labi gulējis naktīs, pēkšņi sāk mosties pa nakti. Taču tas ir īslaicīgs posms, kas ātri pāriet.

Ļoti svarīgs ir nemainīgs dienas ritms

Svarīgi ir ievērot  nemainīgu dienas ritmu, kā arī regulāras ēdienreizes, vienā un tajā pašā laikā likt gulēt un veikt citas aktivitātes, piemēram, pastaigas. Ievērojot noteiktu režīmu - peldēšanu,  barošanu, šūpuļdziesmas, tās bērnu nomierina.  

Pacietība un vēlreiz pacietība

Nezaudējiet pacietību, ja Jūsu bērnam vēl nav regulārs miega režīms. Brīnumi nenotiek! Tu nevari vadīt sava bērna miegu. Jūs varat palīdzēt savam bērnam atrast  stabilu ritmu, tādejādi veidojot veselīgu miega modeli. Neuztraucieties, ja citi bērni jau sen izguļ visu nakti. Šis termins ir nosacīts, jo zīdainim par izgulētu nakti var runāt, ja viņš iemieg ap pusnakti un mostas ap 5 vai 6 no rīta. Vecākiem ar maziem bērniem ir jāsaprot, ka pirmos 3-4 gadus būs jāpielāgojās bērna režīmam.