Mazuļa āda

Kādas ir mazuļa ādas īpatnības?

Mazuļa āda ir 5 reizes plānāka nekā pieaugušo āda, raga slānis ir brīvākas struktūras un mazāk izturīgs. Tādejādi āda ir jutīgāka pret ārējās vides ietekmi.

Dabiskais ādas aizsargslānis jaundzimušajiem veidojas tikai pāris nedēļas pēc dzimšanas un atjaunojas daudz lēnāk nekā pieaugušajiem un vecākiem bērniem. Ādai ir svarīgs uzdevums – aizsargāt no baktērijām un patogēniem.

Ādas raga slānis bērniem satur augstāku mitruma procentu nekā pieaugušajiem. Tajā pašā laikā, bērniem tauku dziedzeri joprojām strādā ievērojami lēnāk. Tā rezultātā, bērna āda ir klāta ar ļoti plānu ūdens - tauku plēvi un var ātri izžūt. Tāpēc arī bērnu ādai ir mazāka aizsardzība pret aukstumu un traumām.

Kāpēc bērnu ādas kopšanai ir nepieciešama speciāla produktu līnija?

Pēc dzimšanas, mazuļa ādai ir ātri jāpielāgojas jaunai videi. Pēc daudzu mēnešu atrašanās amnija šķidrumā tagad ādai ir jāpielāgojas gaisa un ārējās vides ietekmei.

Kādu laiku atpakaļ uzskatīja, ka zīdaiņi var iztikt bez speciāliem ādas kopšanas un mazgāšanas līdzekļiem. Tomēr, mēs zinām, ka mazgāšanās tikai ar ūdeni sausina bērnu ādu. Un tā kā mazuļa āda ir ļoti jutīga, to nevar kopt ar tādiem pašiem līdzekļiem kā pieaugušo ādu.

Šī iemesla dēļ HiPP izstrādāja īpaši maigu bērnu ādas kopšanas līniju Babysanft. HiPP Babysanft produkti nesatur ķīmiskas vielas un ir īpaši veidoti jutīgai bērnu ādai.