Mazuļa ķermeņa valoda

Mazuļi neprot runāt, bet viņi ļoti labi spēj paust savas vēlmes un vajadzības ar savu ķermeņa valodu. Tā, piemēram, ko nozīmē, ja mazuļi sarauc pieri vai spārdās ar kājām?

Mute

Mazulis, kurš smejas vai smaida: šo signālu ir gandrīz neiespējami interpretēt nepareizi. Ja mazuļi smaida, viņi ir priecīgi un apmierināti. Mazuļiem nevajag īpašu iemeslu, lai justos priecīgi. Smaidot un smejoties Jūsu mazulis Jums saka: “Man klājas lieliski!”

Kad mazuļi šmakstina lūpas vai sūkā pirkstus, viņi bieži vien ir izsalkuši. Tomēr, ja viņi tikko paēduši un neizrāda citas izsalkuma pazīmes, viņi ar sūkāšanu var vienkārši sevi mēģināt nomierināt - tas ir instinktīvs reflekss daudziem mazuļiem. 

Acis

Ja Jūsu mazulis skatās uz Jums ar lielām, apaļām acīm, viņš var censties Jums pateikt daudzas lietas: vecāki parasti ātri iemācās, vai tas nozīmē, ka viņu mazulis ir īpaši uzmanīgs, priecīgs, vai arī nobijies, vai pārsteigts. Ja mazuļa actiņas izskatās mazas, ar pusaizvērtiem plakstiņiem, tas var nozīmēt, ka viņš ir garlaikots vai noguris. 

Paceltas uzacis signalizē, ka mazulis ir pārsteigts. Grumbiņas ap acīm vai uz pieres var norādīt, ka mazulis nejūtas labi.

Ja mazuļa acis kļūst nedaudz glāžainas, tas var nozīmēt, ka viņš ir iemigšanas un relaksēšanās procesā un, iespējams, vēlas mieru un klusumu. 

Rokas un kājas

Mazuļi, kuri vicina rokas un spārdās ar kājām, to dara dažādu iemeslu dēļ. Lai visas šīs kustības interpretētu pareizi, ir svarīgi novērot, ko vēl Jūsu mazulis dara. Dažreiz mazuļi spārdās, lai pievērstu sev uzmanību un spēlēšanās laikā. Ja spārdīšanās laikā mazulis izrāda satraukumu un šķiet īpaši nemierīgs, tā var būt pazīme, ka viņu kaut kas nomāc, piem., ir uzpūties vēderiņš vai kolikas. Mazuļi, kuri spārdīšanās laikā smejas un spiedz, tādā veidā vienkārši pauž savu dzīvesprieku! 

 

Mazuļa ķermeņa valoda ir unikāla un ne vienmēr to var skaidri interpretēt. Tomēr , vecākiem iepazīstot savu mazuli labāk, viņi parasti mācēs pareizi nolasīt mazuļa paustos signālus un sapratīs, ko viņš vai viņa vēlas pateikt.