Vai Jūsu mazulis dzer pietiekoši?Vai Jūsu mazulis dzer pietiekoši?

Vēlme pēc dzēriena mainās atkarībā no vecuma un mazuļa piebarošanas.

Pirmajos dzīves mēnešos zīdaiņa izsalkums un slāpes sakrīt vienlaikus ar piena barošanu. Papildus ūdens vai tējas nepieciešamība varētu būt tikai tad, ja Jūsu bērns svīst vai zaudējis daudz šķidruma.

Tiklīdz mazulim papildus krūts pienam/mākslīgajam piena maisījumam tiek ieviests piebarojums, viņam ir nepieciešams papildus dzēriens un jo vairāk tiek piebarots, jo vairāk nepieciešams papildus dzēriens.  Sākumā Jūsu bērns dzers mazāk, jo ar pienu vēl aizvien saņem daudz šķidruma. No 10. mēnešu vecuma dzēriens nepieciešams katrā maltītē. Kopumā otrajā dzīves gadā nepieciešams aptuveni ½ litrs šķidruma, ieskaitot, ūdeni, krūts pienu vai mākslīgo piena maisījumu.

Slāpju veldzēšanai ir pieejamas speciālas bērnu tējas, BIO sulas, ūdens. Sulas un tējas varat atšķaidīt ar vārīrtu ūdeni vai speciālo bērnu ūdeni, kas ir īpaši piemērots zīdaiņiem un maziem bērniem (skat. uz etiķetes).

Labākais laiks, kad mazulim piedāvāt dzert ir starp ēdienreizēm vai pēc tām. Nedodiet dzert pirms ēšanas, jo tas mazina apetīti.

Svarīgi:

Jebkurš dzēriens, ja bērns ilgi vai nepārtraukti dzer no pudelītes var bojāt zobus. (zobu kariess).

Tāpēc:

  • nedodiet bērnam pudelīti māneklīša vietā vai kā līdzekli iemigšanai;
  • vienmēr turiet pudelīti pie sevis un skataties, lai viņš no tās nedzertu bez apstājas;
  • jau pēc pirmā zobiņa parādīšanās rūpējieties par tā higienu;
  • bērnu no 8. mēnešu vecuma māciet dzert no krūzītes.