Maiga masāža

Regulāras masāžas un intensīva ādas kopšana palīdz ādai.

Masāža un intensīva ādas kopšana ir līdzekļi, kas labvēlīgi ietekmē ādu un saglabā tās elasticitāti un labu izskatu. Lai āda uz gurniem, vēdera un krūtīm saglabātos bez strijām, profilaktiski ir ieteicama regulāra problēmzonu masāža. Ir pierādīts, ka regulāra masāža veicina asins cirkulāciju ādā, kas palīdz saglabāt ādas elastību.

Vēdera masāža

Uzklājiet masāžas eļļu uz vēdera. Ja tas vēl nav pārāk liels, mēs iesakām maigu masāžu, kas atslābina audus:
satveriet ādu ar īkšķi un rādītājpirkstu un maigi pastiepiet to uz augšu. Centieties ādu satvert saudzīgi. Mazliet paturiet šādā stāvoklī, atlaidiet un noglāstiet. Turpiniet masāžu apļveida kustībām visam vēderam.

Lūdzu, ņemiet vērā:

Maigi masēt vai viegli mīcīt. 
Ja ir nosliece uz priekšlaicīgām dzemdībām, tad par masāžas nepieciešamību vajadzētu konsultēties ar savu vecmāti/ginekologu, jo masāža var stimulēt nevēlamas kontrakcijas.
Ja vēders kļuvis stingrāks un Jūs vairs nevarat ādu satvert, uzklājiet uz vēdera eļļu un apļveida kustībām maigi iemasējiet to virzienā uz sāniem.
Lai novērstu striju veidošanos uz tādām vietām ka vēders, gurni un augšstilbi, no 3. grūtniecības mēneša masāžas eļļu vajadzētu uzklāt aptuveni 2-3 reizes dienā.
Tāpat masāžu Jūs varat veikt ar maigu masāžas cimdiņu vai sūklīti.

Krūšu masāža

Apļveida kustībām no dekoltē uz krūts centru.
Grūtniecības laikā āda uz krūtīm izstiepjas lielā mērā. Katru dienu Jūs varat rūpēties par krūtīm, uzklājot nedaudz masāžas eļļas, un, masējot spirālveida kustībām, virzīties no dekoltē uz krūts centru.

Gurnu masāža

Veicot masāžu, neaizmirstiet par gurniem, sēžamvietu un augšstilbiem. Auksta duša uzlabo asinsriti, atjauno ādas tvirtumu.

Padoms: starpenes masāža

Lai sagatavotos dzemdībām, vecmātes regulāri iesaka veikt starpenes masāžu. Tā uzlabo asinsriti un saistaudu elastību. Ja Jums ir radušies kādi jautājumi par grūtniecību, konsultējieties ar savu vecmāti/ginekologu.