Kāds piebarojums ir nepieciešams manam bērnam un kad uzsākt piebarošanu?

Gada pirmajos četros līdz sešos mēnešos Jūsu mazulim pietiek ar krūts pienu vai specializēto mākslīgo piena maisījumu, lai nodrošinātu bērnu ar visām tam nepieciešamajām uzturvielām. Lai uzsāktu piebarošanu ir pierādīts, ka alerģiskiem bērniem piebarojums jāuzsāk tāpat kā bērniem bez alerģijas.

Pareizākais, kad uzsākt piebarošanu ir pēc 4. mēnešu vecuma, bet ne vēlāk kā no 6. mēnešu vecuma. Par to konsultēties ar savu pediatru vai ģimenes ārstu. Vēlāka piebarošanas  uzsākšana nenozīmē lielāku aizsardzību pret alerģijām.  

Šobrīd, lai uzsāktu piebarošanu un profilaktiski aizsargātu no alerģijas veidošanās nav nekādu ierobežojumu. Tomēr bērniem, kam ir nosliece uz alerģiju piebarojuma uzsākšana jāveic pakāpeniski. HiPP speciāli ir izveidojis tādus produktus, kas ir hipoalerģiski un reti izraisa alerģijas.

Veselīga, barojoša un viegli sagremojama pārtika

Sāciet ar vienkāršiem produktiem un sastāviem(atzīmētiem ar burtu „A”), piemēram, HiPP burkānu biezenis vai HiPP ķirbju biezenis (skatīt, kā soli pa solim papildināt ēdienkarti ar HiPP?). Tādā veidā Jūsu mazulis iepazīsies ar jaunām garšām un Jūs varēsiet novērot kādus produktus viņš panes. 

Vairāk informācijas par piebarojuma ieviešanu mazuļa ēdienkartē Jūs uzzināsiet šeit.