Ēdināšanas plāns: no 7 mēnešu vecuma*

Krūts piens - tik ilgi, cik Jums un Jūsu bērnam patīk

* Piebarošanu var uzsākt pēc 4. mēnešu vecuma, bet ne vēlāk kā pēc 6. mēnešu vecuma atkarībā no mazuļa attīstības.

Aptuveni šajā vecumā dažiem mazuļiem parādās pirmie zobiņi. Turklāt, tagad viņi spēj savu mēli un muti daudz labāk izmantot. Ir pienācis laiks pierast pie maltītes ar lielākiem ēdiena gabaliņiem.

Brokastis: Turpinam ar krūts pienu vai mākslīgo piena maisījumu HiPP 2 Combiotic, kas vēl joprojām ir  labākais brokastīs un pielāgots visām bērna vajadzībām. No 8 mēnešu vecuma Jūsu mazulis var mācīties dzert mākslīgo piena maisījumu no krūzītes. Tas veicina viņa attīstību un aizsargā zobus.

Otrās brokastis:varat turpināt barot bērnu ar krūti vai dot HiPP 2 papildus piena maisījumu. Ja Jūsu bērns ir ļoti izsalcis, jūs varat papildus piedāvāt kādu graudaugu putru vai HiPP gatavās graudaugu putras.

Pusdienas: Piedāvājam Jūsu mazulim biezeņus no 8. mēnešu vecuma. Tie satur maigus, mazus ēdiena gabaliņus, kas attīstīs košļāšanas refleksus. Iemācīties košļāt ir ļoti svarīgi, jo tas ir svarīgi mācoties runāt. Arī porcijas ir kļuvušas lielākas, jo tagad Jūsu mazulim ir lielāka apetīte.

Launags:HiPP augļu biezeņi, Rupja maluma graudaugu biezenis ar augļiem, Jogurts ar augļiem un Augļi ar biezpiena krēmu  ir pieejami arī sīkos gabaliņos no 8. mēnešu vecuma. Jauni produkti sniedz garšu dažādību.

Lielisks papildinājums starp ēdienreizēm ir pirmie HiPP cepumi vai HiPP rīsu krekeri, kas veicina košļāšanu un stiprina žokļa muskuļus.

Vakariņas: HiPP putras „Ar labu nakti”, kas nesatur cukuru un piena putras būs ar lielākiem gabaliņiem jaunām garšu izjūtām.

Dzērieni:Ar trešo pilno maltīti dzēriens japiedāva katrā ēdienreizē. HiPP ūdens, nesaldinātas tējas vai atšķaidītas augļa sulas būs vispiemērotākās.

 

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

Manam bērniņam vēl nav zobiņu, vai es viņam varu dot biezeņus ar maziem gabaliņiem?

Jā, jo gabaliņi ir tik smalki, ka bērns tos varēs sasmalcināt ar smaganām.

Manam mazulim nepatīk biezeņi ar lielākiem gabaliņiem, ko man darīt?

Turpiniet barot ar smalkās konsistences biezeņiem, pakāpeniski pievienojot biezeni ar lielākiem gabaliņiem bērniem no 8. mēnešu vecuma.

Cik lielai ir jābūt vienai porcijai?

Mūsu burciņas no 8 mēnešu vecuma atbilst vienai porcijai, ar ko lielākajai daļai bērnu arī pietiek.  Bet ir arī bērni, kas ēd mazliet vairāk vai tieši otrādi mazāk. Mazuļa ēstgribas svārstības ir pilnīgi normālas. Ja Jūsu mazulim ir palielināta apetīte-piedāvājiet HiPP augļu desertu.

Padomi veseliem zobiem:

  • jau parādoties pirmajam zobiņam regulāri rūpēties par zoba tīrību,
  • pirms gulētiešanas: pēc zobu tīrīšanas vairs nebarot mazuli,
  • piena vai tējas pudelīti nekad neizmantojiet kā māneklīti vai līdzekli iemigšanai,
  • pudelīti ar tēju vienmēr turiet pie sevis un sekojiet līdzi, lai bērns to izmantotu tikai slāpju veldzēšanai,
  • līdz bērna pirmajai dzimšanas dienai iemāciet viņu dzert no krūzītes.

HiPP produktu grupas var atpazīt plauktos ar šādu krāsu kodēšanu: