Magnijs

Kāpēc magnijs ir tik svarīgs?

Magnijs piedalās gandrīz visās organisma funkcijās: tas regulē vairāk nekā trīs simti enzīmus un ir nepieciešams muskulatūras darbībai. Tāpēc tas nav pārsteigums, ka aptuveni viena trešdaļa no organismā esošā magnija ir muskuļos. Magnijs nodrošina muskuļu saraušanos un atslābināšanos.

Kopumā pieprasījums pēc magnija grūtniecības laikā nav ievērojami lielāks nekā iepriekš. Tomēr jāuzmanās, lai ķermenis vienmēr ir pietiekami apgādāts ar magniju.

Labākie magnija avoti

Magnijs ir tikai dažos pārtikas produktos - kviešu asnos vai saulespuķu sēklās. Arī veseli graudi, (vēlams balto miltu), pupas.

Labs magnija avots ir specializetie minerālūdeņi. Vēlams, lai taja būtu vismaz 100 mg/l, tam jābūt norādītam uz etiķetes.

Kopumā mēs rekomendējam priekšroku dot pilngraudu produktiem, nevis miltu izstrādājumiem, kas arī, protams, sniedz savu ieguldījumu organisma apgādāšanā ar magniju.  

Deficīta simptomi

Magnija trūkums ir naktīs  sāpīgi, bieži krampji kājās. Šeit Jums var palīdzēt magnija preparāti. Taču ir simptomi, kas jau liecina, ka magnijs ir tuvu deficītam:  ir tirpšana plaukstās un pēdās.

Smagas deficīta pazīmes var būt nervozitāte, aizmāršība un reibonis. Ekstrēmos gadījumos, draud priekšlaicīgas dzemdības (apmēram 30 nedēļas), jo sākas dzemdes muskuļu krampji. Noteikti konsultējieties ar savu ārstu.