Zivis – mazuļa veselībai?

Jā, zivis ir vērtīgs pārtikas produkts, kas lielākajā daļā Eiropas valstu ir iekļautas zīdaiņu pārtikā.

Zivis būtu jāēd regulāri, jo tās ir vērtīgs barības vielu avots. Jūras zivis ir galvenais joda piegādātājs, kas  ir būtisks vairogdziedzera funkcijām – tādēļ zīdaiņiem ir būtiska un svarīga joda uzņemšana. Lasis satur daudz vērtīgās Omega-3 polinepiesātinātās taukskābes, kas ir svarīgas smadzeņu un nervu šūnu attīstībai. 

Ēšanas paradumi veidojas jau agri, tāpēc ir svarīgi, lai mazais pierod pie veselīga uztura, arī zivīm.

Mūsu klāstā jau sen ir izstrādāts produkts no 8. un 12. mēnešiem ar jūras zivīm. Tagad esam arī izstrādājuši divus jaunus produktus ar lasi pēc 4. un 12. mēnešu vecuma. Visi šie produkti sniedz daudzveidību bērnu uzturā. Zivīm ēdienkartē vajadzētu būt vismaz 1 reizi nedēļā. 

Pat bērni ar noslieci uz alerģiju savā ēdienkartē var iekļaut zivis. Uz viņiem attiecas tie paši nosacījumi, kas uz bērniem bez alerģijas. Pat pierādīts, ka zivju lietošana uzturā pirmajā dzīves gadā preventīvi ietekmē alerģijas attīstību. 

 

Jūs noteikti jautāsiet, no kurienes ir zivis, kas ir HiPP biezeņos?

Mūsu izmantotais lasis nāk no akvakultūras (zivjaudzētava), kas ir alternatīva klasiskajai zvejošanai, un kļūst aizvien populārāka. Tādejādi palīdzot atjaunoties zivīm ūdeņos, kur to praktiski vairs nav pārmērīgās nozvejas dēļ.

Jūras zivis, piemēram, Aļaskas saida ir no atklātās jūras un zvejas vietām, kas atrodas atsevišķos  okeāna reģionos. Nozvejotās zivis ir sertificētas atbilstoši Jūras uzraudzības padomes (Marine Stewardship Council – MSC) vadlīnijām. Tādēļ HiPP garantē stabilu un ilgtspējīgu zveju, zivju krājumu saglabāšanu un risinājumu nozvejas problēmai. 

Zivju apstrāde tiek veikta tūlīt pēc nozvejas, tad zivis tiek sasaldētas un apstrādātas vēlreiz. Pirms zivis nonāk mūsu burciņās, tās tiek rūpīgi pārbaudītas mūsu laboratorijā.