Iepakojums - videi draudzīgi risinājumi

HiPP pieliek visas pūles, lai samazinātu iepakojuma materiālu līdz absolūtam minimumam un aizsargātu resursus. Katram jaunam iepakojumam vienmēr jābūt ekoloģiski drošākam nekā tā priekšgājējam. Sekundārajam iepakojumam izmanto materiālus, kas izgatavoti no pārstrādāta kartona vai ekoloģiski neapstrādātas šķiedras.

Vienreizlietojams vs. atkārtoti lietojams

Analīze, ko veica Lietišķās Ekoloģijas institūts Freiburgā, Vācijā, parādīja, ka vienreizlietojamā HiPP burka ir videi draudzīgāks risinājums, salīdzinot ar atkārtoti lietojamām sistēmām. Atkārtoti lietojams iepakojums ir izdevīgs tikai tad, piemēram, dzērienu rūpniecībā, ja tiek izmantotas standartizēta stikla tara. Ja tas ir iespējams, transporta maršrutus var saīsināt. Pagaidām nav iespējams izveidot ekoloģiski izdevīgu atkārtoti lietojamā iepakojuma sistēmu, kas aprobežojas tikai ar mazuļu pārtikas burciņu atkārtotu izmantošanu. Balstoties uz testa rezultātiem, HiPP ir paātrinājis pašreizējās vienreizējās lietošanas burku sistēmas ekoloģisko optimizāciju. Piemēram, stikla svars pēdējos astoņos gados ir samazinājies par aptuveni 15%.

Plastmasa un stikls - salīdzinājums

HiPP pasūtīja Freiburgas Lietišķās Ekoloģijas institūtam, plastmasas un stikla iepakojuma ekoloģisko aspektu analīzi, jo HiPP klāstā kopš 2010. gada sākuma ir iekļautas arī krūzes. Plastmasas priekšrocības no patērētāja viedokļa ir mazs svars un izturība pret plīšanu. Ieviešot plastmasu, stikla iepakojuma daudzums 2010. gadā salīdzinājumā ar 2009. gadu tika samazināts par 18%. Savukārt HiPP krūzīšu ražošana ir palielinājusies virs vidējā līmeņa lielā pieprasījuma dēļ.

FSC un pārstrādāts papīrs

HiPP izstrādājumiem, kas nonāk tiešā saskarē ar pārtiku, piemēram, tējas maisiņiem, tiek izmantots FSC sertificēts iesaiņojums no neapstrādātas šķiedras. Tas nodrošina, ka jebkādas atliekas, piemēram, uz pārstrādāta papīra izgatavotas krāsas uz minerāleļļas bāzes, nevar izraisīt piesārņojumu. HiPP lielākajā daļā iepakojuma izmanto drukas krāsas, kas nesatur minerāleļļas. Piemēram, premium saliekamā kaste pienam ir apdrukāta ar augu bāzes krāsām.