Kāpēc Tavam bērnam ir nepieciešams 7 reizes vairāk D vitamīna?

Tava bērna pirmā dzimšanas diena ir svarīgs pavērsiens viņa attīstībā.

Tavs mazais sāks aktīvi izzināt apkārtējo pasauli. Bet pat ja Tavam bērnam jau ir liela apetīte, viņš joprojām ir mazs bērns nevis mazs pieaugušais. Tāpēc vecumam atbilstoša diēta ir ļoti svarīga, līdz Tavs bērns ir sasniedzis pamatskolas vecumu. Bērna kaulu veselīgai attīstībai ir nepieciešams 7 reizes vairāk D vitamīna nekā Tev.

Kalcijs un D vitamīns ir būtiski, jo tie kaulus padara stiprākus.

Kalcijs ir svarīgs kaulus veidojošs elements. D vitamīns ir būtisks normālai kaulu un zobu attīstībai un imūnsistēmas stiprināšanai, kas līdz trešajam dzīves gadam vēl nav pilnībā izveidojusies. Bez D vitamīna arī A un C vitamīni palīdz atbalstīt imūnsistēmu.

Neskatoties uz to, ka mūsu ķermenis pats var radīt D vitamīnu, saules gaismas iedarbība ir viens no veidiem, kā palielināt D vitamīna līmeni. Tomēr tas ne vienmēr ir iespējams, it īpaši ziemas mēnešos, tāpēc ir svarīgi citi D vitamīna avoti. Ir tikai daži pārtikas produkti, kas mūsu ķermenim var piegādāt pietiekamu daudzumu šī neaizstājamā vitamīna. Teorētiski bez saules staru iedarbības bērniem būtu jāapēd 10 - 12 olu, 1 kg sēņu, 1,5 kg siera un vairāk nekā 125 g laša.

Kas palīdz attīstīt stiprus kaulus?

Ēdieni un dzērieni, kas satur D vitamīnu un kalciju: piemēram, spināti vai brokoļi kalcijam un treknas zivis D vitamīnam.

Vingrošana un muskuļu stiprināšana: piemēram, bērnu vingrošana. Papildus pareizam uzturam vingrinājumi un muskuļu spēks arī ir svarīgi, veselus kaulus veidojoši elementi.

Rotaļas svaigā gaisā: spēles brīvā dabā, piemēram, ķerenes, klasītes vai bumbu spēles. Spēlēties ārā, saulē un svaigā gaisā, mazajiem būs ne tikai jautri; tas veicina arī veselīgu kaulu attīstību. Ikreiz, kad bērns spēlējas ārpus telpām, pārliecinieties, ka viņa ādu ir aizsargāt no saules staru kaitīgās ietekmes.

Neseni pētījumi uzrādījuši arī dažādo gadalaiku ietekmi. Tie uzskatāmi parādīja, ka pietiekams D vitamīna līmenis bērniem tika sasniegts tikai vasarā, jo vairāk nekā 90% šī vitamīna tiek saražoti ādā un tikai 5-10% absorbēti no pārtikas.

Tomēr HiPP JUNIOR COMBIOTIC® to var mainīt. Hovera u.c. 2013. gada pētījums konstatēja, ka mazu bērnu D vitamīna līmeņa pazemināšanos ziemā var novērst, izmantojot HiPP JUNIOR COMBIOTIC® 2+. Vēl vairāk - D vitamīna līmeni bija pat iespējams palielināt.