Mazulis raud

Ko darīt, ja bērns raud?

Sākotnējā reakcija uz bērna raudāšanu – paņemt mazo rokās, apsēsties viņam blakus, lai nomierinātu. Jūs darat pareizi! Raudāšana ir signāls, ka Jūsu mazulim kaut kas nav kārtībā. Kad Jūsu bērns raud, viņam ir jābūt pārliecībai, ka Jūs esat blakus un viņš nav viens.

Kā Jūs vislabāk varat palīdzēt raudošam bērnam?

  • Ja Jūsu bērns ir izsalcis, tad viņu pat paņemot uz rokām viņš atsāks raudāšanu. Ja pēdējā maltīte bijusi pirms 2 stundām, liekat mazo pie krūts vai barojiet no pudelītes. Ja ir pagājusi tikai stunda, izsalkums nebūs iemesls viņa raudāšanai. Tad paņemiet bērnu, ļaujot viņam veikt atraudziņu un mēģiniet pagarināt laiku līdz nākamajai maltītei. Jo, ja laiks starp ēdienreizēm ir pārāk īss, mazuļa kuņģis vēl nav atbrīvojies no iepriekšējās maltītes un mazulis var raudāt.
  • Arī meteorisms var būt par iemeslu bērnu raudām. Tas rodas, piemēram, ja kuņģī vēl ir gaiss un pēc pēdējās ēšanas reizes nav bijusi atraudziņa. Tāpēc uzmanīgi paņem mazuli, lai viņš varētu veikt atraudziņu. Dažkārt, palīdz viegla vēdera masāža pulksteņrādītājvirzienā ar roku veicot apļveida kustības vai mazuli paņemot vertikāli rokās viņu nedaudz pašūpot. Tas atbrīvo no gaisa burbuļiem, kas ir zarnās, jo mazais nevar pats no tiem atbrīvoties. Pret meteorismiem arī palīdz labās pienskābās baktērijas.

Padoms: ja mazuli barojat ar mākslīgo piena maisījumu, tad gatavojot maisījumu to nevis sakratiet, bet izmaisiet ar dakšiņu un, tad ielejiet pudelē, tādā veidā nebūs tik daudz gaisa burbuļu. Smagākos gadījumos var palīdzēt masāza ar siltu eļļu vai fenheļa tēja. 

  • Pārbaudiet vai mazajam nav slapjas autiņbiksītes un mazuļa dibens nav apsārtis un sāpīgs.
  • Iespējams Jūsu mazulis raud, jo viņam ir auksti. Mazuļi ir ļoti jūtīgi pret aukstumu. Pirms došanās gulēt Jūs varat izmantot karstu ūdens termoforu, īpašu bērnu frotē palagu. Tomēr, pārliecinieties, ka karstais ūdens nevar izlīt un nav pārāk karsts! Kad mazuli liekat gulēt, izņemtie termoforu no gultas.
  • Mazuļi var raudāt arī tad, ja viņiem ir pārāk silts. To var pārbaudīt aizliekot roku aiz apkakles. Ja kakla rajons ir sasvīdis, tad mazulis ir pārāk silti apģērbts. Tāpēc drēbes no dabīga materiāla ir vislabākās, jo nodrošina gaisa apmaiņu. Tādā apģērbā bērnam nav par karstu un neļauj arī pārāk atdzist. Vilnas jaka un cepurīte ir vajadzīga tikai ārā un arī tikai tad, ja ir vēss un vējains.

Padoms: Kad mazais raud, dziediet viņam dziesmu vai pastāstiet kādu stāstiņu. Bieži mazuli nomierina tikai Jūsu balss vai sajūta, ka esat viņam blakus.