Banāns no Kostarikas džungļiem

 

Bioloģiski un godīgi

Tradicionālā, īpaši garšīgā banānu šķirne "Gros Michel" optimālos apstākļos aug Kostarikas džungļos. Tiem ir ļoti piesātināta garšu un ideāli piemērots cukura daudzums bērnu pārtikai, kā arī tos nekad nav iespējams sastapt milzīgās plantācijās. Vietējie iedzīvotāji šo banānu šķirni kultivē, izmantojot tradicionālās metodes, tādējādi aizsargājot augstienes džungļu unikālo bioloģisko daudzveidību.

HiPP ir noslēgti ilgtermiņa līgumi ar vietējiem ražotājiem. Apmēram 1000 mazo uzņēmēju var paļauties uz garantētu sadarbību un godīgām cenām. HiPP darbinieki strādā uz vietas lauksaimniecībās, lai nodrošinātu produktu izcilo kvalitāti, kas nepieciešama HiPP augstākās kvalitātes bērnu pārtikai. Divu gadu desmitu laikā starp šiem cilvēkiem un mazo uzņēmēju ģimenēm ir izveidojusies dziļa savstarpēja uzticība. Vācu zīdaiņu pārtikas ražotājs ar šiem līdzekļiem ir uzņēmies lielu sociālo atbildību par šiem cilvēkiem, un viņi tagad spēj nopelnīt iztiku, kas iepriekš bieži bijis neiespējami.

Banānu projekta virzītājspēks galvenokārt ir sievietes, no šī projekta tieši vai netieši labumu gūst vairāk nekā 10 000 cilvēku reģionā. Papildus sociālajiem ieguvumiem tas rada arī ekoloģiskas priekšrocības: salīdzinot ar plantāciju audzēšanu, banānu augi šeit aug atsevišķi un ar labi attālumu viens no otra. Ja viens augs ir slims vai inficēts ar sēnītēm, to var iznīcināt, lai novērstu to izplatīšanos. Atšķirībā no parastajām lauksaimniecības metodēm netiek izmantoti pesticīdi vai kontroles ķimikālijas. Tādējādi tiek saglabāta cilvēku, augu un dzīvnieku dabiskā vide un aizsargāta bioloģiskā daudzveidība.