Padomi, kas uzlabos Jūsu bērna miegu

Jau grūtniecības pēdējos mēnešos Jūsu miegs ir nedaudz traucēts, taču kad mazulis piedzims negulētas naktis būs vairāk. Tas ir normāli! Pirmajos dzīves mēnešos mazulim būs nepieciešama Jūsu uzmanība un barošana arī nakts laikā. 

Tomēr, nevajadzētu aizmirst arī par savām vajadzībām! Jums ir nepieciešams spēks, lai ikdienā tiktu galā ar stresu, saglabātu optimismu un mazuļa aktīvo un daudzveidīgo dzīves veidu.  

Dažādas aktivitātes dienas laikā nodrošinās mierīgu gulēšanu nakts laikā

Dienas laikā mazulis vēlas dažādas izklaides. Viņi vēlas ēst, skatīties un aptaustīt, klausīties, iziet ārā pastaigāties un spēlēties. Ja Jūsu mazulim nav vēlmes ar kaut ko nodarboties, viņš griež galvu prom, žāvājas un berzē acis, ļaujiet viņam atpūsties. Tas nevienmēr nozīmē gulēt, bieži pietiek ar īsu atpūtu, kuras laikā mazulis ērti iekārtojas gultiņā un vienkārši savā nodabā sapņo.

Daudzi bērni pēc 6 mēnešu vecuma dienas laikā guļ 2 reizes aptuveni 90 minūtes pirms un pēc pusdienām. Bērni pēc 1 gada vecuma parasti guļ vienu reizi dienā pēc pusdienām, aptuveni 1 stundu. 

Nepārvēršat dienu naktī

Ja Jūsu mazulis pamostas naktī, saglabājiet mieru. Nodrošiniet, ka viņa istabā ir naktslampiņa un nav pārāk skaļš. Neņemiet viņu uzreiz ārā no gultiņas, bet mēģiniet runāt pieklusināti vai nodziediet viņam zināmu dziesmiņu.

Pēc 6 mēnešu vecuma daudziem bērniem vairs nav nepieciešama regulāra nakts barošana. Ja Jūsu mazulis vēl mostas naktī, pārliecinieties, ka viņš patiešām ir izsalcis, nevis vienkārši grib Jūsu krūti vai pudelīti, lai aizmigtu. Ja viņš ir izsalcis, pārliecinieties, ka mazulis saņem pietiekoši daudz vakara maltītē. Ja saņem pietiekami, varbūt varat vakariņas dot nedaudz vēlāk...

Nemainīgs dienas ritms un rituāli

Lai izstrādātos pareizs miega režīms, Jums ir nepieciešams izveidot  nemainīgu dienas ritmu. Tas ietver pareizu ēdienreižu skatu atbilstoši bērna vecumam. Pirmajos mēnešos Jūs varat izveidot jau regulāru vakara barošanu. Tā Jūs varat palīdzēt savam bērnam izstrādāt pareizu dienas – nakts ritmu. 

Miega rituāls palīdzēs Jūsu bērnam sagatavoties nakts mieram. Darot vienu un to pašu noteiktos laikos katru vakaru – labākā palīdzība ātrākai iemigšanai. Visas aktivitātes  ar bērnu labāk veikt priekšpusdienā. Vakarā Jūs varat skatīties bilžu grāmatas, spēlēt pirkstiņspēles vai mierīgi atlaisties dīvānā. Tad ejiet ar bērnu uz vannasistabu, tīriet zobus un dodieties gulēt. Pavadiet dažas minūtes pie gultiņas dziedot dziesmiņu vai stāstot kādu stāstiņu, iedodiet buču uz nakti un novēliet saldus sapnīšus. 

Bērnam ir jābūt noteiktai vietai, kur viņš guļ. Pediatri iesaka mazuļa gultiņu  novietot netālu no vecāku gultas, lai mazulis naktī pamostoties, redzētu sev apkārt pazīstamu vietu un varētu iemigt bez vecāku palīdzības.