Produktu meklēšanaNosliece uz alerģiju


Izvērstā produktu meklēšana

Kustības attīstība

Soli pa solim...

Šeit Jūs atradīsiet pārskatu par bērna kustības attīstību pirmajos 12 dzīves mēnešos.

Ņemiet vērā: bērni attīstās dažādos tempos. Ja Jums ir bažas par bērna attīstību, lūdzu, sazinieties ar savu pediatru.

Jaundzimušais

Pašlaik jaundzimušajam ir izteikti refleksi – neapzinātas instinktīvas reakcijas joprojām ir spēcīgi izteiktas. Kad Jūs viņa rociņā ieliekat savu pirkstu, viņš uzreiz to satver. Pavelkot ar pirkstu pa pēdiņu viņš savelk pēdiņu kā tvērienā.

Pirmajā dzīves mēnesī

Guļot uz vēdera bērns sāk pacelt galviņu. Sākotnēji īsi un ar grūtībām, bet pakāpeniski ar lielāku izturību. Bērns sāk likt savu roku mutītē un sūkāt to. 

Otrajā dzīves mēnesī

Kājiņas vairs nav patstāvīgi saliektas. Guļot uz muguras viņš enerģiski sper ar kājām. Guļot uz vēdera paceļ galvu aptuveni 45 grādu leņķī. Kad aiz rociņām viņu ceļat sēdus stāvoklī notur gaviņu līdz 5 sekundēm. 

Trešajā dzīves mēnesī

Jūsu bērns balstās uz apakšdelmiem. Kad ir uz vēdera spēj noturēt galviņu. No sāniem prot apvelties uz muguras. Mazuļa reflektorā satveršana mazinās, tagad viņš sāk tvert apzināti.

Ceturtajā dzīves mēnesī

Bērns galvu brīvi groza abos virzienos. Redze ir uzlabojusies, mazulis spēj fokusēt skatienu uz tuviem un tāliem objektiem. Atspiesties uz apakšdelmiem un kustināt kājiņas viņam ir ikdiena.

Piektajā dzīves mēnesī

Jūsu mazulis šajā vecumā veļas uz vēdera, bet ne visi spēj tikt  atpakaļ. Kad balstat mazuli uz kājām viņš spēj atsperties ar tām no grīdas. Rotaļlietas liek mutē un tās pārliek no vienas rokas otrā.

Sestajā dzīves mēnesī

Paceļ no grīdas galvu, krūškurvi un plecus, guļot uz vēdera, mēģina atstutēties uz augšdelmiem un pavirzīties pa labi vai pa kreisi. Kad Jūs viņu sēdinat viņš atspiežas uz rokām, noliek tās sev priekšā un sēž tādā stāvoklī.

Septītajā